» Jak tanio wypożyczyć samochód? Jak tanio wypożyczyć samochód?

Jak tanio wypożyczyć samochód?

Sponsorem wpisu jest carfree.pl prawdopodobnie najlepsza polska wypożyczalnia samochodów. Lot na wakacje, usterka posiadanego samochodu, wyjątkowa okazja, taka jak chociażby ślub – są to przykłady jednych z wielu sytuacji, gdy konieczne okazuje się wypożyczenie auta. Większości osób kojarzy się to z dosyć dużymi kosztami. Są one jednak znacznie niższe niż kilka lub kilkanaście lat temu, gdyż pojawiło się sporo konkurencji, co wymusiło na firmach obniżenie cen. Można jednak podjąć kroki, które pozwolą zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Co jednak konkretnie należy zrobić?

Staranne zaplanowanie wydatków

Przede wszystkim warto porównać ze sobą oferty z kilku różnych wypożyczalni. Czasami ceny wynajmu poszczególnych samochodów mogą się bowiem bardzo różnić. Najłatwiej będzie to zrobić za pośrednictwem internetu, można także dzwonić do konkretnych firm i pytać o szczegóły. Jeżeli już wybrało się odpowiednie miejsce, należy pomyśleć o innych sposobach oszczędzania. Mowa tu o zrezygnowaniu z pewnych elementów wyposażenia, takich jak chociażby nawigacja GPS, gdyż najczęściej trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Lepiej będzie posłużyć się swoim smartfonem, pokazującym drogę za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji. Przed zdecydowaniem się na wynajem samochodu należy przemyśleć, czy dodatkowo płatny sprzęt jest niezbędny, bo nie ma sensu niepotrzebnie przepłacać. Rodzice małych dzieci powinni pamiętać o posiadaniu własnego fotelika, gdyż jego wynajęcie pociąga za sobą kolejne opłaty.

Co w przypadku anulowania rezerwacji?

Najlepiej zarezerwować auto na jak najdłużej przed tym, gdy stanie się ono faktycznie potrzebne. Da to pewność, że w ostatniej chwili nie będzie trzeba szukać innej wypożyczalni lub wybierać mniej pożądanego modelu samochodu. Ponadto wiąże się często z atrakcyjnymi zniżkami, gdyż tego typu praktyki są bardzo opłacalne dla obu stron. Czasem jednak zdarza się, iż w wyniku niespodziewanych wydarzeń trzeba odwołać rezerwację. Świetnym pomysłem jest wybieranie takich firm, jakie nie pobiorą za to dodatkowej opłaty. Stanowi ona bowiem stratę sporej ilości pieniędzy.

Sponsorem wpisu jest carfree.pl prawdopodobnie najlepsza polska wypożyczalnia samochodów.