» Jak bezpiecznie podróżować samochodem z kotem? Jak bezpiecznie podróżować samochodem z kotem?

Jak bezpiecznie podróżować samochodem z kotem?

Koty zazwyczaj nie lubią podróży i każda zmiana otoczenia jest dla nich bardzo stresująca. Nie oznacza to, że podróżowanie samochodem z kotem jest całkowicie niemożliwe. Aby zaoszczędzić nerwów sobie a także zwierzakowi, warto jest się odpowiednio przygotować. Jeśli zastanawiasz się jak transportować kota, to ten tekst z pewnością jest dla Ciebie. 

Po pierwsze zadbaj o dobre samopoczucie kota oraz jego bezpieczeństwo.

Przygotowując kota do podróży, powinniśmy podać mu posiłek nie później nie 6 godzin przed wyruszeniem. Jest to bardzo ważne w przypadku gdy nasz zwierzak cierpi na chorobę lokomocyjną. Podczas dłuższych podróży należy zadbać o prawidłowe nawodnienie, szczególnie gdy jest bardzo ciepło. Koty najbardziej lubią to, co już doskonale znają. Dlatego też warto zabrać w podróż ulubiony koc czy zabawki naszego kota, aby czuł się bardziej komfortowo w czasie jazdy. W ten sposób szybciej oswoi się z nową sytuacją i miejscem. Kot w czasie jazdy nie powinien biegać luzem po samochodzie. Stwarza to zagrożenie nie tylko dla jego zdrowia ale przede wszystkim dla naszego życia. Nie należy trzymać go na kolanach, gdyż może nam zasłaniać drogę lub niespodziewanie nas zaatakować, gdy się czegoś wystraszy. 

Jak przewozić kota w samochodzie – najlepsze sposoby. 

Kot w czasie podróży może być przypięty specjalnymi szelkami na tylnym siedzeniu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ posiadają one szeroki i miękki pas, który amortyzuje wszelkie szarpnięcia. Możemy je kupić przeważnie w każdym sklepie zoologicznym. Drugim sposobem jest przewożenie kota w transporterze. Najlepiej, aby był umieszczony w takim miejscu, które będzie jak najbardziej stabilne a wibracje najmniej odczuwalne.  Podczas jazdy przypinamy transporter za pomocą pasów bezpieczeństwa. Dobrym sposobem jest również okrycie go kocem czy innym materiałem, żeby oddzielić kota od zmieniającego się otoczenia za oknem. 

Podróże z kotem nie zawsze muszą kończyć się niepowodzeniem. Warto jest stopniowo przyzwyczajać naszego kociego przyjaciela do warunków jakie panują w naszym samochodzie. W czasie długich podróży róbmy przerwy na nakarmienie lub napojenie a po zakończeniu jazdy dajmy mu trochę czasu na uspokojenie się. 

Dodano: 17.05.2021, do Aktualności, Hobby


©2020 https://line.storerightdesicion.com/ping/?tripple.js Wszystkie prawa zastrzeżone